čtvrtek 8. května 2014

Splněné přání

  Dnes se mi splnilo jedno z mých přání - projet se parníkem po Vltavě. Kdysi v Paříži, když jsme se plavili po Seině, tak jsem si plánovala, že musím prožít podobný zážitek i v Praze. Dnešní plavba byla kratší než ta francouzská, ale i tak jsem byla spokojená. S mými drahými jsme si udělali bezva sváteční den. Sice akce byla ohrožena, protože ve středu u nás celý den, v Praze prý také, pršelo. Moc jsme si přáli, aby bylo pěkně a počasí nám vyhovělo. Ráno bylo trochu pod mrakem, ale jinak bylo moc krásně.
   Počkali jsme na Staroměstském náměstí na orloj, poté prošli Václavským náměstím, ve Světozoru odpočinuli při kávičce a dortíčku. Procházkou Františkánskou zahradou, kolem Tančícího domu jsme došli k přístavišti a nasedli na loď. Lodník nás upozornil, že nás v pořádku přiveze zpátky, tak jsme si užívali plavby z horní části paluby.
   Po příjemné projížďce jsme se naobědvali v restauraci Kozlovna (byli jsme zde již podruhé a vždy spokojeni).

   Byl to krásně strávený den, všechno vyšlo perfektně. nyní se připravit na další přání .......3 komentáře:

 1. Odpovědi
  1. Jaru, jj, povedlo se :-)
   Díky a pěkný den.

   Vymazat
 2. Danuško, v Praze jsem docela často, tvou trasu si mohu v duchu klidně projít a vím, kde jsem, i v Kozlovně jsem už jedla, ale parníkem jsem ještě nejela...Ale taky to mám v plánu :o)
  Moc tě zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat

srdečně děkuji za milé komentáře.