středa 30. dubna 2014

Svatojakubská noc

Počasí nám přeje, dnes to propukne, čeká nás svatojakubská noc a budeme slavit příchod jara (http://cs.wikipedia.org/wiki/P%C3%A1len%C3%AD_%C4%8Darod%C4%9Bjnic ). Letos si jaro dost pospíšilo, i k nám na Vysočinu. Stromy nakvétají, na záhoncích to kvete, nestačím vytrhávat plevel.


Minulý víkend jsme, konečně, nasadili brambory, cibuli  a vyseli zeleninu, občasný déšť pomohl zavlažit. Doma jsem nasela papriky, rajčata a letos poprvé baklažán. Minulý rok jsme si moc oblíbili tuto zeleninu, tak uvidím, zda se něco urodí.

únor 2014 - papriky, rajčata, baklažán, lobelka

Podařilo se mi přezimovat muškáty, tak jsem je napíchala do truhlíku, nejdříve jsem se po chvilkách otužovala, nyní už jsou celý týden na balkoně. Kamarádka hlídá předpověď, zda nepřijdou Zmrzlíci.duben 2014-venčení sazenic na balkoně

 Doma jsou v plném květu orchideje, mám je moc ráda, ale kdesi na internetu jsem četla, že to jsou upíři energie. Asi mi energie chybí, ale orchidejí se nevzdám.
... a strepsík od Evušky

  

..... nádherně nakvetlé macešky
a byli jsme i na výlovu rybníku, koupili si pořádné kapříky :-)

.... a ještě dárečky

od juksy

od Alenky

...... od rekvalifikantek

 Tak jsem to všechno shrnula za posledních několik dnů a týdnů,častěji psát nestíhám.

Na závěr hádanka :-) spíš dotaz. nevíte, jak se nazývá tato kytička?? je to nějaký druh narcisky? moc se mi líbila na jednom záhonku, tak jsem si jí nenápadně vyfotila.


přeji pohodové, slunečné dny :-)

5 komentářů:

 1. Dani, krásně Ti to kvete - jak na zahrádce, tak i doma! I na úrodu máš pěkně "našlápnuto" :-) Hezké dárečky! Pěkný den, Marie

  OdpovědětVymazat
 2. Daninko, páni, ty budeš mít zeleninky a dobrůtek! Nádhera, i květinky nádherně kvetou a ano, jak ses ptala, je to druh narcisů, kamarádka mi je minulý týden ukazovala v záhonku a uvažuji, že si cibulky také zakoupím :))... Měj nádherné dny. Ajka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ajko, moc děkuju, potěšilo mě to :-) Je příjemné slyšet pochvalu,když tím se v dnešní době šetří :-). Narcisky jsem si napsala na seznam a budu po nich koukat.
   Papa

   Vymazat
 3. Danuško, páni ty si zahradnice! Vzorná příprava, tak ať ti to roste!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat

srdečně děkuji za milé komentáře.