čtvrtek 16. srpna 2012

Ústa pravdy, Bretschneiderovo ucho, Zlaté oči

  O víkendu jsme si udělaly výlet na Lipnici. Na hradě jsme byly již několikrát, je zde nádherně. Tentokrát jsme chtěly shlédnout sochařská díla v žulových lomech.
     Je to práce skupiny kameníků - žáků Kamenosochařského střediska Lipnice nad Sázavou pod vedením autora sochaře Radomíra Dvořáka. Jedná se o trojici reliéfů - Bretschneiderovou ucho - vytesané 25.6. 2005, název dostal podle tajného policisty z Haškova nejznámějšího románu, symbolizuje špiclování. 7.9. 2006 byla odhalena Ústa pravdy. Jako poslední - 14.9.2007 - Zlaté oči
   Počasí se vydařilo,vydaly jsme se podle ukazatelů Ústa i Ucho byly stejným směrem, k Ústům jsme došly v pohodě, ale Ucho jsme nenašly. Dvakrát jsme se vrátily k šipce, ale bloumaly jsme po lese, místy překonávaly velké balvany, z kopce a zase do kopce. Vzdaly jsme to a vydaly se k Zlatým očím, které byly druhým směrem. Na šipce byla vzdálenost 1500m, na to už jsme neměly síly, proto jsme se vydaly zpátky k hradu a k autu. Prošly jsme okolí hradu, pokochaly se okolním výhledem, vyfotily se u Švejka. Ještě jsme zašly na dvůr do hostince, kde byla výstava dřevěných soch.
  Do příště musíme vyhledat podrobnější informace, abychom mohly shlédnout Oči i Ucho.

Ale i tak to byl prima výlet.

4 komentáře:

 1. Nádherné fotky, hlavně ta druhá.

  OdpovědětVymazat
 2. Dani, myslím, že i tak to byl moc hezký výlet. Na Lipnici je krásně!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helí, jojo, vydařil. Měj se krásně.
   Pa :-)

   Vymazat

srdečně děkuji za milé komentáře.