pátek 25. února 2011

Biologický rok - zima

Před dvěma lety se mi do rukou dostal AromaTerapeutický Originální Kalendář od firmy Atok. Je zde mnoho zajímavých informací - o bylinkách, éterických olejích i přípravcích, z nich vyrobených. Bohužel, v dalších letech tento kalendář již nevyšel.
Vybírám zajímavé části, ve kterých je zřejmé, jak bylinky ovlivňují stav organismu.


Ledviny
Zima ovládá ledviny. Činnost ledvin se projevuje na kvalitě vlasů. Pokud chceme mít čistou pleť, dobře vypadat, kosmetická péče je pouze doplňkem, důležitá je správná činnost jater a ledvin. Při poškození jater zvyšují ledviny svoji činnost,aby tělo nezahltily škodliviny.
Ledviny, močové cesty a močový měchýř jsou orgány, které mohou nastydnout. Proto je musíme posílit a zabránit prochladnutí. Na povzbuzení ledvin slouží éterické oleje, které prokrví, zahřejí, např. hřebíček, kardamon, jalovec, cedr,zázvor,rozmarýn, tymián,skořice, borovice aj. Můžeme si dopřát masáž, teplé koupele s těmito vůněmi.
Z bylinek si dopřejeme teplý čaj z brutnáku, medvědice,vřesu, tužebníku. Vypijeme alespoň 0,5 l čaje.
I některé potraviny podporují činnost ledvin - mořské černé řasy, ryby, tmavé maso.

Energii ledvin můžeme podpořit i drobnými předměty v bytě, např. akvária, fontány nebo černé a tmavě modré předměty.

S příchodem jara se stávají nejaktivnějším orgánem játra. O těch někdy příště.


informace čerpány z internetových stránek bylináře R. Kindla, z kaledáře 2009 a časopisů Aromaterapie firmy ATOK a dalších internetových stránek

1 komentář:

  1. Zdravím Danko,na tvém blogu nacházím bezva informace těším se na JATRA!Dávám si na bolavé oči rozkrojený plátek bramboru to mi hodně pomáhá ! ráda ti posílám recept na" trdelník"INGREDIENCE:250dkg mouka hladká 250mouka polohrubá ,4ks žloutky,250mleka,200olej slunečnicovy trochu cukru a soli a 1bal.droždí POSTUP.:udeláme kvásek a dáme vzejít ,pak ho nalijeme do dulku mouky přidáme vše ostatní a dobře vymichame,dáme kynout! připravíme si vál trošku mouky na podsypání,trubicky pomažeme tukem .Těsto dáme na vál,trochu vyválíme,nařežeme pruhy a natačíme na trubicky.Typak pomazeme rozpuštěným máslem z kapkou rumu !peceme asi 170/ 45min.podle vasi trouby!pak trubičky vyjmeme znovu potreme horkym maslem a obalime bud:mlete a jemně sekane oříšky smíchane z jemným cukrem pískem nebo cukr a skořice nebo jen vanilkovým cukrem tento recept jsem si vymyslela není to orginál ale všem chutná tak DCH!!!!!!!!

    OdpovědětVymazat

srdečně děkuji za milé komentáře.